Yıldız Teknik Üniversitesi’ni Neden Tercih Ettim ?

yıldız teknik üniversitesi drone çekim 758x392 - Yıldız Teknik Üniversitesi'ni Neden Tercih Ettim ?

AHMET Ateş | Bilgisayar Mühendisliği Bölümü, Yıldız Teknik Üniversitesi

kampüsler ,hocalar ,ortam hepsi harika .Bilgisayar bölümünde  arkadaş ortamı iyidir.

CEYLİN  Yılmaz | Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği Bölümü, Yıldız Teknik Üniversitesi

İstanbul’da olması , kampüse yakın oturuyor olmam ,teknik üniversite sıralamasında 3 . sırada olması başlıca sebepler benim için .Bu bölümü neden seçtiğimi ben de bilmiyorum .Puanım yeterli olmasına rağmen gemilerle dünyayı dolaşmak fikri o zaman fena gelmemişti .

Hasan Ekşi | Bilgisayar Mühendisliği Bölümü, Yıldız Teknik Üniversitesi
Yıldız Teknik Üniversitesi bence Türkiye’nin en iyi üniversitesi.Bu sorunun amacı üniversite tercihi yapacak gençlere yol göstermekse hiç düşünmesinler ,tutturabilirlerse yazsınlar .

ALİ Dinçoğlu | İnşaat Mühendisliği Bölümü, Yıldız Teknik Üniversitesi

Abimin Ytü mezunu olması yüzünden Yıldız’ı tercih ettim .Küçük yaşlarımda abimin okul anılarını hevesle dinlerdim.Ytü’lü olmak bir ayrıcalıktır ve bunu okurken ,okulda gezerken cafede otururken iliklerinize kadar hissedersiniz.Abim uluslararası bir şirkette yönetici olarak çalışıyor .Bende mezun olduğumda yurtdışında çalışmak istiyorum .Eğitim kalitesi,hocaların alanında en iyileri, Yıldız Teknik Üniversitesi’ni tercih etmiş olduğuma memnunum.

Kamuran Oymak | Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü, Yıldız Teknik Üniversitesi

Üniversite sınavlarına hazırlanırken bütün kampüsleri dolaştım. Davutpaşa’ya bayılmıştım ,kazandım ,ortabahçe’nin keyfini sürüyorum.

Mehmet Özlü | Matematik Mühendisliği Bölümü, Yıldız Teknik Üniversitesi

istediğiniz , sevdiğiniz bir bölümü okuyorsanız derslerinde zorlanmayacağınız üniversitedir.Matematik benim tutkumdu ,sınavlar için ekstra çalışmam gerekmiyor.

Fürkan Şensöz | Endüstri Mühendisliği Bölümü, Yıldız Teknik Üniversitesi

Beşiktaş kampüsüne yürüyerek ulaşabildiğim için tercih ettiğim üniversitedir.Samimi bir ortamı vardır.

Yeliz Alina Hisarcık | Sınıf Öğretmenliği Bölümü, Yıldız Teknik Üniversitesi

Davutpaşa dinginliğini başka bir ünivesitede bulamazsınız.Düzenli bir kampüste üniversiteli gibi okumanın keyfini sürersiniz.

Musa yurtsever | Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü, Yıldız Teknik Üniversitesi

Akademik kadro mükemmel .Okulun sakin olşu,kızlarının güzelliği ,bu kadarı yetmez mi ?

Nihat | Kimya Mühendisliği Bölümü, Yıldız Teknik Üniversitesi

 Üniversite olsun da hangisi olursa olsun diyerek sınava girmiştim . İyi de yapmışım eşimle okulda tanıştık .

Eren Mollaoğlu | Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü, Yıldız Teknik Üniversitesi

Çok olumlu düşüncelerim yok ,okulla ilgili.

Fuat özlüer | Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri Bölümü, Yıldız Teknik Üniversitesi

2018 yılı için tercih edilebilir üniversitedir.Rektör- prof.dr.Bahri Şahin ,prof.dr. A.Göksel Ağargün,prof.dr. Galip Cansever ve prof.dr Yücel Şahin’in REKTÖR Yardımcılığında üniversite okunabilir üniversiteler listesinde ilk sıradadır.
1911 yılında fen memurları çıkarabilmek adına açılan okul olan  Kondüktör Mektebi Alisi,müfredatını Paris’te almış. 11 eğitim yılı sonra  yani 1922 ‘de isim değişikliğiyle Nafia Fen Mektebi olmuştur. 15 yıl sonra , istanbul teknik okulu olarak ,1937 ‘de açılmıştır. 1941 ‘de istanbul yüksek mühendis okulu ve teknik okulu ,1969 yılında yeni isimle , istanbul devlet mimarlık akademisi,1982’de Yıldız Üniversitesi ve EN SONUNDA  1992 ‘de Yıldız Teknik Üniversitesi açılmıştır.

Beşiktaş kampüsünün  Cumhurbaşkanlığı’na tahsis edilmesi konuşulduğu için yakında güzel üniversitemizin adı tekrardan değiştirilebilir.

Ytü ‘de  2018 yılında  9 fakülte,2 enstütü,meslek yüksek okulunda 23 bini aşkın öğrenci ve her sene aramıza  yeni katılacak olan  3600 öğrenci üniversite okumaktadır..

Alper Kaçkar | Makine Mühendisliği Bölümü, Yıldız Teknik Üniversitesi

Yıldız Teknik Üniversitesi her sayısalcının hedefleri arasında yer alır.Tercih etmeden önce üniversite ilgili herhangi bir bilgim yoktu.Kazandıktan sonra YTÜ bonusları beni sevindirmişti.Okulun Beşiktaş kampüsü küçük ,şirin yapısıyla butik bir kampüs .Davutpaşa kampüsü ise geniş bir komplekse sahip bir üniversite kenti kadar geniş ve öğrenciye farklı alternatifler sunulan bir yer.Ortabahçede yayılıp eğlenen ,konuşan ,coşan öğrenci görüntüsü size üniversite budur duygusunu yaşatıyor.Eğitim kadrosu Teknik üniversitemize yakışan birikime sahip.Hangi bölümde ,hangi hoca olduğuna ve kişiye göre değişir fakat ben tercihinizin Yıldız TEKNİK Üniversitesi olmasından ötürü ömürboyu memnun olacağınızı düşünüyorum.

Ertan ONAY | Mimarlık Bölümü, Yıldız Teknik Üniversitesi

Bizim zamanımızda diyebilecek fosillerden olduğuma göre , Ytü tercihim sayesinde ilk iş başvurumda kabul edildiğimi söyleyerek öğrencilere bir müjde vereyim .Hala aynı şirkette 12 ytü’lü mimar arkadaşımla harika işler çıkarıyoruz.

Silvan Aydoğdu | Makine Mühendisliği Bölümü, Yıldız Teknik Üniversitesi

Okulun tarihine baktığımızda  100 yılı aşan bir süredir mühendis yetiştirmesi ,İstanbul’da olması ,yakın bir semtte akrabalarımın oturuyor olması gibi nedenlerle tercih ettim.Hocaların hepsi öğrenci psikolojisinden anlayan ve hemen her fikre açık ,hoş sohbet hocalardır.Bazı hocalar sert görünse de sizin yaklaşımınıza göre yumuşuyorlar .Ben okulum diye söylemiyorum ama Yıldız Teknik Üniversitesi’nin hocalarının hepsi özel seçilmiş sanki.

Elif İltaş | İngilizce Öğretmenliği Bölümü, Yıldız Teknik Üniversitesi

Meb çalışanı olmayı planladığım için ,okul tercihimi yaparken ; İstanbul’da olmasına ,puanımın yetmesine dikkat etmiştim .Yurtdışında yaşamış olmam ,ingilizce’yi zaten biliyor olmam nedeniyle de okul benim için diploma alacağım bir yer sadece.

BERNA Yaman | Makine Mühendisliği BölümüYıldız Teknik Üniversitesi

Türkiye’nin en iyi üniversitesi .Puan sıralamasında bazı okullardan daha aşağıda olması sizi yanıltmasın.İş ararken Ytü ‘nün de diğer yüksek puanlı üniversitelerle aynı kategoride değerlendirildiğini anlarsınız.

Ömer Değirmenci | Elektrik Mühendisliği Bölümü, Yıldız Teknik Üniversitesi

Sözlükte okuduğum kadarıyla Davutpaşa kampüsü harika bir yermiş .En kısa sürede gitmeyi düşünüyorum ,umarım kapıda bir problem yaşamam. Kendi bölümümde hocalarımız özel sektörü bilen ,tanıyan hocalar ,iş problemi yaşamayacağımı düşünüyorum . Okulda kalıp hoca olmakta var .Bunları düşünmek için en az 2 yılım var .

Emre Eren Aydın | Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü, Yıldız Teknik Üniversitesi

Hocalarla diyalog süper .Genç kafasına ulaşabilen hocalarla birlikte arkadaş gibi vakit geçirerek okulu bitirdim .Staj yaptığım şirkette çalışıyorum .Hala görüştüğüm hocalarım ve arkadaşlarım var ve okul yıllarını konuşurken okulu özlediğimi hissediyorum.
buradan | sözlükte Ytü ile ilgili  diğer yorumları  okuyabilirsiniz.
saew 150x150 - Düşüncelerin Su Moleküllerini Şekillendirmesi

Düşüncelerin Su Moleküllerini Şekillendirmesi

mimarlık fakülte girişi 150x150 - Kuruluşundan Bugüne 'Yıldız Teknik Üniversitesi

Kuruluşundan Bugüne ‘Yıldız Teknik Üniversitesi