Yıldız Teknik Üniversitesi’ne Bologna Bilgi Sistemi 2018 ve İntibak Çalışmaları

ssae - Yıldız Teknik Üniversitesi'ne Bologna Bilgi Sistemi 2018 ve İntibak Çalışmaları

Yıldız Teknik Üniversitesi’nde yeni eğitim-öğretim planı olan Bologna Bilgi Sistemi’ne geçiş yapılması planlanıyor.Bu geçiş sürecinde Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencileri için yapılan bu çalışma öğrencilerin Bologna 2018 ile iyi bir eğitim alması için İntibak çalışmaları yapılıyor ve bu süreçte uyumları değerlendiriliyor. Yıldız Teknik Üniversitesi’nde bazı bölümler için İntibak süreci başladı bile.Bu bölümler İntibak ile gerekli değişikliği öğrencilerin üniversite e-posta adresine gönderildi.Avrupa eğitim programına öğrencilerin daha iyi uyum sağlaması için getirilen Bologna 2018 öğrencilerin oldukça dikkatini çekti.Yıldız Teknik Üniversitesi‘nin birçok bölümünde değişikliklere gidildi.Bunlar arasında ders çıkarma ders ekleme kredi sayısı gibi bir çok değişiklikler yapılması planlanıyor.Öğrenciler bu konu hakkında pek çok şey merak ediyorlar. Bologna 2018‘in geleceğini duyan öğrencilerin kafasında soru işaretleri oluştu.
İntibak uyum süreci başlamış bulunmakta. Yapılan resmi bir duyuruda:“İntibak sonrası öğrencilerin AGNO’su düşmeyecek, almaları gereken ders ve kredi sayısında artış olmayacaktır. öğrenciler mağdur olmayacaktır” belirtildi.
Öğrenciler için intibak süreci hala devam etmekte. İntibak işlemleri biten öğrencilere ise e-posta adreslerine detaylı bir bilgilendirme yapılmaktadır.Ayrıca öğrencilerin bilgi edinmeleri için resmi bölüm internet sitesinde duyurular bölümünde İntibak hakkında gerekli bilgilendirme yapılmakta.
İntibak işlemleri hala devam etmekte gerekli açıklamaları güncel olarak haberdar olabilirler.

asea 150x150 - Genç Yıldızlar Tanıtım Günlerinde Buluşuyor!!!

Genç Yıldızlar Tanıtım Günlerinde Buluşuyor!!!

aaaaae 150x150 - 27 Temmuz Kanlı Ay Tutulması Ülkemizde de Görünecek

27 Temmuz Kanlı Ay Tutulması Ülkemizde de Görünecek