Hayvanların Büyüttüğü Bebekler

marcos - Hayvanların Büyüttüğü Bebekler

   Doğada hayvanlar tarafından yetiştirilmiş çocukların hikayeleri ve bilinmezleri oldukça ilginç.

1- Oxana Malaya

oxana - Hayvanların Büyüttüğü Bebekler

  “Dog Girl”..
 Bu talihsiz kız sarhoş anne ve babasının kurbanıdır. Oxana , 3 yaşına kadar anne ve babasından hem psikolojik hemde fiziksel istismar görerek büyür. Anne baba ,küçük kızı evde unutmaya başlarlar ve bir gün Oxana emekleyerek sokak köpeklerinin barınağına kadar gider. O tarihten itibaren 5 yıl boyunca sokak köpekleriyle yaşayan Oxana , onlarla beraber çiğ et yer ve köpekleri taklit ederek büyür. 8 yaşına geldiğinde ise bir komşularının durumu fark ederek yetkililere haber vermesiyle durumu ortaya çıkar. Yetkililer tarafından bulunduğunda Oxana’nın hareketleri ve tavırları bir köpekten farksızdır. Tedavi sonrası elle yemek yemeyi, yürümeyi ve iletişim kurmayı öğrenen Oxana normal hayata  döner fakat halen köpek gibi yaşama yetisini kaybetmemiştir. Günümüzde 34 yaşında olan Oxana , bir rehabilitasyon merkezinde yaşamaktadır.

2- Marcos Rodriguez Pantoja

marcos - Hayvanların Büyüttüğü Bebekler

Kurt adam olarak ta bilinen Marcos, 7-19 yaşları arasında vahşi doğada tek başına yaşamıştır. Bunun sebebi ise fakir olan babasının onu 5-6 yaşlarında para karşılığı bir çiftçiye vermesindir.Çiftçi onu alıp “Sierra Morena” dağlarında bir keçi sürüsüne bakan yaşlı bir çobana emanet eder. Çok geçmeden yaşlı çobanın ölmesi üzerine Marcos , tek başına dağlarda kalmıştır. Ölmeden önce yaşlı çobanın ona hayatta kalmasını sağlayacak avlanma,tuzak kurma gibi şeyleri öğrettiği için vahşi doğada 12 sene yaşar. Vahşi doğada ayıdan kurda,yılandan domuza kadar bir çok hayvanla ilişki kuran Marcos 19 yaşındayken polisler tarafından bulunur. Bunun üzerine yavaş yavaş insan hayatı üzerine adapte olmaya çalışan Marcos’un hayatı  “Kurtlar Arasında” adlı bir de filme konu olmuştur.

3- Vanya Yudin

Vanya - Hayvanların Büyüttüğü Bebekler

Rus Vanya, annesi tarafından tıpkı bir kuşmuş gibi yetiştirilmiştir. Uzun yıllar boyunca annesi tarafından evde onlarca kuşun arasında kapalı tutulan Vanya’ya annesi tıpkı bir kuşmuş gibi davranmıştır. Bu talihsiz çocuk bulunduğunda tıpkı bir kuşmuş gibi kanat çırpmaya ve yemeklerini tıpkı bir kuşmuş gibi yemeye çalışmaktaydı. Vanya bulunduktan hemen sonra tedaviye alındı. Tedavi sonrasında delet kontrolünde yaşamaya başlayan Vanya, yavaş yavaş insan hareketleri sergilemeye başlamıştır.

4- Jhon Ssebunya

jhon - Hayvanların Büyüttüğü Bebekler

2 yaşındayken babasının annesini öldürmesine şahit olan Uganda’lı Jhon, sonrasında hemen evden kaçmış “Yeşil Maymun” ırkına mensup bir Maymun ailesiyle yaşamaya başlamıştır. 3 yıl boyunca Maymunlarla yaşayan Jhon, 1988 yılında bir çiftçi tarafından bulunur. Çiftçi maymunların arasında Jhon’u görünce hemen ona yardım etmek için yaklamış, fakat çocuk hızlıca ağaca tırmanmıştır. Yardım çağrısının ardından yakalanan Jhon bulunduğunda 2 ayağının üzerinde yürüyemez haldedir. Ayrıca dişleri çok sivri ve tırnakları da çok uzundur. Hemen tedaviye alınan Jhon okumayı ve konuşmayı yavaş yavaş öğrenmiştir.

5- Marina Chapman

marina - Hayvanların Büyüttüğü Bebekler

Kolombiya’da çocukken kaçırılan ve 5 yılını Yağmur Ormanların da ki maymunlarla geçiren Marina ormanda yaşadığını idda ettiği her şeyi kitabında yazmıştır. Marina Chapman kitabında ormanda çaresizce beklerken bir maymun ailesi tarafından keşfedildiğini, zamanla güçlenerek onlar gibi ağaçlarda uyuduğunu ve onlarla iletişim kura bildiğini anlatmıştır. 5 yıl sonra avcılar tarafından bulunan Marina sonrasında bir çete için çalışan sokak çocuklarının arasında yaşamak zorunda kalır. Daha sonra İngiltere’ye göç etmiş sonra da şimdi ki eşiyle tanışmış ve onunla evlenmiştir. Bugün 63 yaşında olan Marinanın 2 çocuğu ve 3 torunu bulunmaktadır.
slenderman slendrina 56256296 150x150 - Slenderman'ın Gerçek Olduğunu Biliyor musunuz?

Slenderman’ın Gerçek Olduğunu Biliyor musunuz?

saew 150x150 - Düşüncelerin Su Moleküllerini Şekillendirmesi

Düşüncelerin Su Moleküllerini Şekillendirmesi