Corona’ya Karşı Bağışıklık Sistemini Nasıl Güçlendireceksiniz ?

Coronavirüse karşı Bağışıklığınızı Nasıl Güçlendireceksiniz ?

Hastalığın bağışıklık fonksiyonuna saldırmasını ve arttırmasını önlemek istiyorsanız, bu sağlıklı alışkanlıkları görmezden gelmeyin.

Bağışıklık sisteminin ana görevi patojenik bakterilerle savaşmaktır. Bununla birlikte, her zaman etkili değildirler ve patojenlerin vücuda mümkün olduğunca girmesini önlerler. Yaşam tarzı, diyet, egzersiz, yaş ve psikoloji vücudun direncini dolaylı olarak etkiler.

İyi alışkanlıklar bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olur

Hastalığın bağışıklık fonksiyonuna saldırmasını ve arttırmasını önlemek istiyorsanız, hemen şu sağlıklı alışkanlıkları izleyin:

Sağlıklı bir diyet seçin

Bağışıklık sisteminin işe yarayıp yaramayacağı, her gün tükettiğimiz gıdalardaki besin maddelerine bağlıdır. Aslında, enfeksiyonlardan kaynaklanan ölümler genellikle vücudun besin eksikliğine karşı yeterli dirence sahip olmamasından kaynaklanır.

Bağışıklık sisteminin sağlığını artırmak için günlük olarak hangi alışkanlıklar sürdürülmelidir?

Mayo Klinik Enstitüsü’ne göre, Amerikalıların% 90’ından fazlası iskorbüt ve raşitizm gibi sağlık sorunlarını önlemek için bir veya daha fazla besin maddesinden yoksundur. Bu nedenle, saldırı hastalığını önlemek için, insanların diyeti geliştirmeye odaklanması gerekir.

Yeşil sebzeler diyette çok önemli bir gıda grubudur. C vitamini (kırmızı biber, brokoli, ıspanak) ve karotenoidler (havuç, tatlı patates, lahana) gibi bağışıklık sistemini destekleyen birçok besin sağlarlar.

Meyveler, yağsız etler ve tohumlar da vücudun maksimum enerji depolamasına yardımcı olan iyi besin kaynaklarıdır.

Sık sık su için

Su, bağışıklık sistemi de dahil olmak üzere vücudun tüm işlevlerinde önemli bir rol oynar. Sade su içmeyi göze alamıyorsanız, bu sıvıyı çorbalar, çorbalar ve et suyu ile takviye etmelisiniz. Bu aynı zamanda en fazla besini gıdadan çıkarmanın harika bir yoludur.

İnsanlar zencefil ve zerdeçal gibi bitkisel çayları tercih edebilirler. Ayrıca, konsantre meyve suları ve meşrubat tüketmekten kaçının çünkü bu içeceklerdeki şekerler bağışıklık sistemine zararlıdır.

Şeker ve nişastayı azaltın

Abur cubur ve şeker oranı yüksek gıdaların tüketimini sınırlamak her zaman sağlıklı bir alışkanlıktır.

New York’taki CareMount Sağlık Enstitüsünde yapılan çalışmalar, rafine şekerin yemekten saatler sonra bağışıklık sistemini baskılama yeteneğine sahip olduğunu göstermiştir. Başka bir deyişle, nişasta ve şeker tüketimini azaltmak hem vücudun daha iyi çalışmasına hem de genel sağlığı iyileştirmesine yardımcı olur. Ayrıca, maksimum bağışıklık sistemini korumak için şu anda kafein ve alkol kullanımını sınırlamanız gerekir.

Bağışıklık sisteminin sağlığını artırmak için günlük olarak hangi alışkanlıklar sürdürülmelidir?

Sarımsak, soğan, zencefil ve baharatları geliştirin

Sarımsak, soğan ve zerdeçal gibi baharatlar günlük diyetinize çok fazla yiyecek ekleyebilir. Mümkünse, insanlar bir smoothie veya çaya birkaç dilim taze zencefil eklemelidir. Bu baharatlar hem güçlü antioksidanlara sahiptir hem de uzun vadede antibakteriyel etkiler sağlar.

Sarımsak, soğan ve zerdeçal gibi baharatlar günlük diyetinize çok fazla yiyecek ekleyebilir.

Sıradaki: Hayatınızı Değiştirecek 4 Basit Alışkanlık

Bazı insanlar, özellikle yaşlılar ve veganlar veya veganlar, genellikle diyetleri ile yeterli değildir. Ultra Wellness Tıp Merkezi’nin doktoru, kurucusu ve CEO’su Mark Hyman’a göre, protein bağışıklık fonksiyonu için önemlidir ve eksiklik enfeksiyona bağlı ölümün ana nedenidir. çakıştığı.

Bağışıklık sisteminin sağlığını artırmak için günlük olarak hangi alışkanlıklar sürdürülmelidir?

Sığır eti, yumurta ve balık iyi protein kaynaklarıdır. Hayvansal ürünleri tüketme fırsatınız yoksa, fasulye ve tohum seçebilirsiniz. Baklagiller en çok bitki proteinini içerir.

Fermente gıdalar ekleyin

Sindirim sistemi vücudun direnciyle yakından ilişkilidir ve birçok patojene karşı bir bariyer görevi görür. Lahana turşusu, kimchi ve yoğurt gibi fermente gıdaları tüketmek, bağırsak mikroflorasının dengesini korumak için gereklidir. Sindirim sistemi ne kadar sağlıklı olursa, bağışıklık sistemi o kadar etkili olur.

Yeterli uyku almak

Uyku vücudu yeniler ve iyileştirir. Bu nedenle, yeterince uyumamak bağışıklık fonksiyonunu ve vücudun hastalığı önleme yeteneğini doğrudan etkiler. Eğer erken bir kestirmiyorsanız, her gece en az 7-8 saat uyuduğunuzdan emin olun.

Bağışıklık sisteminin sağlığını artırmak için günlük olarak hangi alışkanlıklar sürdürülmelidir?

Gevşeme tekniklerini veya nefes almayı birleştirmek stresi azaltmaya ve uyuşukluğun daha hızlı gelmesine yardımcı olacaktır.

Düzenli egzersiz

Günde 30-45 dakika düzenli egzersiz yapmak direnci önemli ölçüde artırmaya yardımcı olacaktır. İnsanların doğru egzersizleri seçmesi gerekir, çünkü aşırı eğitim geri teper ve bağışıklık sistemini önemli ölçüde etkiler.

Egzersiz yapmak için dışarı çıkamıyorsanız, çevrimiçi derslerle evde egzersiz yapabilirsiniz.

Meditasyon ve yoga yapın

Uyku Vakfı stresin viral enfeksiyon riskini artırdığını göstermiştir. Meditasyon yapmayı öğrenmek, yoga yapmak, sıcak banyo yapmak, derin nefes almak ve ev masajı yapmak zihni rahatlatmak için hem basit hem de etkili yöntemlerdir.

Bağışıklık sisteminin sağlığını artırmak için günlük olarak hangi alışkanlıklar sürdürülmelidir?

Gıda desteği

Takviye almak bağışıklık sistemi sağlığını optimize edebilir. Bununla birlikte, şimdi bu ürünlerin virüsleri iyileştirmek veya önlemek için kullanımı hakkında birçok yanlış bilgi var.

Aslında, insanlar sadece günlük diyetlerinde ihtiyaç duydukları besin maddelerini yeterince ememedikleri zaman takviye almalıdır. Gıdalardan besin takviyesi hala mükemmel bir seçimdir ve en önemli önceliktir.

YTÜ MİMARLIK – Nasıl kazandım? Bir soru hayatımı değiştirdi!

Coronavirüs Yüzünden Kilo Almayın…