Atamızı saygı ve minnetle anıyoruz!

Ekran Alıntısı - Atamızı saygı ve minnetle anıyoruz!

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 8o’inci yıldönümünde tüm yurtta çeşitli törenlerle anıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ıo Kasım 2018 tari­hinde Anıtkabirde düzenlenen anma törenine katıldı. Dev­let erkânının Aslanlı Yolda yürüyüşü ile başlayan törende, Atatürk’ün mozolesine çelenk koyularak saygı duruşun­da bulunuldu. İstiklal Marşı’nm okunmasının ardından Misak-ı Millî Kulesi’ne geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu­rada Anıtkabir Özel Defteri’ne şunları yazdı: “Aziz Atatürk, İstiklal Harbimizin Başkomutanı ve Cumhuriyetimizin ku­rucusu olan şahsınızı, vefatınızın 8o’inci yıldönümünde bir kez daha rahmetle anıyoruz. Zatı devletlerinin ve aziz şehit­lerimizin emaneti olan Türkiye Cumhuriyetini dâhili ve ha­rici bedhahların saldırılarına rağmen dünyanın en güçlü ve müreffeh devletlerinden biri yapma yolunda kararlılıkla yü­rüyoruz. Cumhuriyetimizin 95’inci seneidevriyesinde açılışı­nı yaptığımız İstanbul Havalimanı milletimizin en son gurur abidesi olarak tarihe nakşolmuştur. Ruhun şad olsun.”

“Gazi’nin mücadeleci ve kurucu vasıflarını gençlerimize iyi anlatmalıyız”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Atatürk’ün vefatının 8o’inci yıldö­nümü dolayısıyla yayımladığı mesajda, “İstiklal mücadele­mize önderlik eden, aziz milletimizin eşsiz fedakarlığıyla bu destansı mücadeleyi zafere ulaştıran Gazi Mustafa Kemal, üstün askerî yönetimi ve kararlı duruşuyla, başarılı bir komu­tan ve lider olarak dünya tarihinde saygın bir yer edinmiştir” ifadelerini kullandı. İstiklal mücadelesinin Cumhuriyet’in kuruluşuyla taçlandığını kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Gazi’nin mücadeleci ve kurucu vasıflarını gençlerimize ve çocuklarımıza iyi anlatmalı, onun ‘en büyük eserim’ dediği Cumhuriyetimizi ilelebet yaşatmak ve daha ileriye taşımak için üzerimize düşen sorumlulukları hep birlikte yerine getir­meliyiz” değerlendirmesinde bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu tarafından Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen ıo Kasım Atatürk’ü Anma Törenine de katılarak bir konuşma gerçekleştirdi.

akıllı toz smartDust 150x150 - Akıllı Toz Teknolojisi Uzay Çağının Başlangıcı mı ?       |      SmartDust       |          Akıllı Toz Teknolojisi Nedir ?

Akıllı Toz Teknolojisi Uzay Çağının Başlangıcı mı ? | SmartDust | Akıllı Toz Teknolojisi Nedir ?

5g 150x150 - 5G'yi Kullanan İlk Ülke Olacağız !

5G’yi Kullanan İlk Ülke Olacağız !